Reklamní sdělení
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.
E-shop snadno & rychlehttps://www.websnadno.czSystém WebSnadno nabízí moderní e-shop s podporou on-line plateb.

Vánoční pečení s Marikou a s Marcelkou 17.12.2023

Sobota 20.5.2023 XXXIII. spinální ples ! Tentokráte v indiánském :-)

 

Naše 1. Canisterapie na SRJ HL Luže Košumberk 30.3.2023 - Zuzka a její border colie Kejsy. 

Pacientům zpříjemnilo předvánoční atmosféru také pečení cukroví 11.12., kdy byly k dispozici již 2 trouby, takže se peklo ostošest.

Nejdříve nám plánovaný táboráček na hradě mařila vlna suchých veder s nebezpečím vzniku požáru a pak se ohlásil i Covid. Nakonec se oheň pro Spinálníček na hradě Košumberk přeci jen rozhořel a to 25.9. Občerstvení jsme si zajišťovali sami a zahrála nám opět Milča a spol.

Letošní MHCM vynesl patronovi našeho cyklotýmu rekordních 100.000,- kč !!! Moc děkujeme všem sponzorům a závodníkům i organizátorům akce !

Vláďovy tenisky !

2 dražby malovaných tenisek na našem facebooku - na jaře a pře létem 2022. Super nápad a zisk mohl pak potěšit spoustu klientů včetně autora akce. Díky vám všem!

Velice děkujeme všem letošním sponzorům spinálního plesu 2022!!! Jmenovitě:....

MEDICCO s.r.o.

COLOPLAST CZECH s.r.o.

Firma CBV Chotěboř

PAUL WEBSTER PROFESSIONAL DRIVING SERVICES BUCKINGHAM

Plam Chotěboř

KS TRANS Autodoprava Karel Štorek

Pavel Šotola - radní Pardubického kraje

Městský úřad Luže

ALUPA s.r.o.

BIG PAPA Grillbar s.r.o.

Bowling Luže

Apoly s.r.o.

Anita Herálec

Fontána cukrárna Přibyslav

HURT s.r.o.

Bbraun Avitum s.r.o.

Prim. Pavel Remeš

Markéta a Tereza Jonášová

Martin Jansa

Jiří Suchánek

Marek Lorenc

Jaroslav Janeček

Míra Fiala

Kačka Kvačková

Marika Filipiová

Rodina Hlavoňova - firma Orion

Monika Nevolová

Marcela Fantová

Marcel Koudelka

Romana Vašková

Helena Klofáčová

Petra Nováčková

Lenka Ecclesová

Lucka Pečenková

Zuzka Sleziaková

 

Spinálníčkův táborák č.2 : 19.9.2021

Opět super přátelská akce na hradě, i když už v chladnějším počasí a občerstvení jsme si taky museli zajišťovat sami: díky holky pekařky = Marika a spol., díky Radek číšník, kuchař a zásobovač v jedné osobě. O hudební doprovod se tentokráte postarala Milča a spol. Setkání se účastnili i zástupci cyklotýmu Spinálníček, kteří předali Báře V. finanční hotovost ve výši 72222,- Kč - super!

27.-31.7.2021 Metrostav Cyklo Handy Maraton

Náš cyklotým Spinálníček jel opět maraton! Tentokrát pro Barboru Vavřinovou. Bravo!

v cíli

Spinální táborák 1 - 4.6.2021

Po dobrých zkušenostech z let minulých jsme se už letos nemohli dočkat, až nám Covid a počasí umožní znovu uspořádat povyražení pro klienty Spinální jednotky Luže-Košumberk. Hvězdná konstalace nastala v pátek 4.6.2021. Vše vyšlo nad očekávání ideálně včetně počasí J Díky Městu Luže a panu kastelánovi nám byl umožněn přístup na hrad od 15 do 19 hodin. Pro účely opékání špekáčků posloužila osvědčená betonová skruž. Pro dobrou náladu nám došel zahrát pan V.Roubínek se svou „starou gardou“. Tak jsme si mohli osvěžit některé již klasické písně ze žánru folk a country. Program nám zpestřilo vystoupení manželů Křivkových, kteří nám předvedli a poutavě povyprávěli o svých opeřených miláčcích J Bylo zvlášť dojemné, když se k účasti uvolila i paní Křivková přes svůj současný zdravotní hendikep. Tímto jí přejeme brzké uzdravení! Naše Marika zařídila nečekané množství sladkého pokušení a perfektní opékače. Na ty jsme zas postupně napíchli všechny špekáčky, které zajistila Zuzka. Nelze vyjmenovat všechny statečné ženy – chlapi styďte se! – které napnuly své svaly a vytlačily z podhradí na nádvoří celkem 15 nelehkých případů. Za uhašení žízně děkujeme partičce z občerstvení u Vlastičky. Celá akce se odbyla v příjemné a srdečné atmosféře a nechala nám zapomenout na ty měsíce omezení a mnohdy nedobrovolného vězení v karanténě. Pevně věříme, že letos se nám konečně podaří dostát slibu a tuto přátelskou akci během letní sezóny zopakovat. Těšíme se s vámi na další setkání na hradě! Váš Spinálníček, z.s.

Benefiční Košumberský Dogtrek pro Ondru Šalandu 3.10.2020

 

Srdečně Vás zveme na benefiční akci Košumberský Dogtrek 3.10. 2020 od 8:00 více v propozicích.
Celý výtěžek bude věnován mladému pacientovi spinální jednotky Ondrovi Šalandovi, který je po skoku do vody upoután na vozík a nyní v Hamzově odborné léčebně pilně rehabilituje. Vybranou částku Ondra využije na nákup kompenzačních pomůcek pro zlepšení kvality jeho života.
Máme pro Vás připravené dvě trasy jednu Baby a druhou Short.
Trasa baby (cca 3 -4 km) je určená pro děti, rodinky, štěňátka, prostě pro všechny, kteří si neteroufnou na trasu short. Tato trasa bude mít naučný a preventivní charakter bude plná úkolů a hádanek jak předejít úrazům ve spolupráci s VZP - vzpoura úrazům .
Trasa short (cca 17km) zvládne každý. Můžeš závodit, jít na výlet a zároveň přispěješ dobré věci. Bude vést po značených turistických cestách okolní krajinou. Cestou potkáte řeku Krounku, hrad a rozhlednu.
Pojďte s námi na procházku, zazávodit si, naučit se něco nového, strávit čas s rodinou, se svými čtyřnohými miláčky a zároveň podpořit mladého chlapce, který se ocitl v těžké životní situaci.
Minimální částka startovného je 150 Kč. Celá bude věnována Ondrovi.
Kdo se nemůže zúčastnit a rád by Ondru podpořil může tak udělat na transparentním účtu č. 2901376573 / 2010 FIO banka se zprávou Ondra nebo dogtrek.

Jedinečná jízda Spinálky 14.9.2020

 

Káča si usmyslela...

Péťa to domluvil...

Hasiči z Jenišovic byli ochotní...

Počasí se povedlo :-)

Kluci sanitárský to naložili...

Jízda se vydařila...

Akce se líbila :-)

I letos náš team Spinálníček Cyklo Team  jel závod MCHM = Metrostav Cyklo Handy Maraton 28.7. - 1.8.2020

Přátelé, kamarádi a příznivci cyklistiky, JEDEME! I v této nelehké situaci se postavíme na start osmého ročníku Metrostav Handy Cyklo Maratonu.
Pro letošní rok máme nového patrona, jmenuje se Matěj Vrbata, je mu šestnáct let. Žije pár kilometrů od Dašic, v obci Rokytno. V srpnu 2019 měl vážnou nehodu na motorce, po které utrpěl těžká zranění, nyní je upoután na lůžko. Před nehodou byl Matěj u dobrovolných hasičů, rád maloval, fotil a natáčel videa. Výtěžek ze sbírky pomůže Matějovi k návratu do běžného života, konkrétně je to na rehabilitace, kompenzační pomůcky a příspěvěk na nákup speciálně upraveného osobního automobilu.

Ještě jednou bych chtěl strašně moc poděkovat všem přátelům, účastníkům, všem co nás podporovali a hlavně sponzorům, díky kterým se nám podařilo vybrat peníze pro Matěje Vrbatu na jeho léčbu a kompenzační pomůcky. Jsem strašně rád že se nám tato akce v tomto roce podařila uskutečnit.
Děkuji za všechny členy týmu Spinálniček Cyklo Team
-Miroslav Šturma
 
Více na našem facebooku Spinálníček Lužský nebo viz odkazy na you tube:
 
 

Spinálníčkův táborák na hradě Košumberk 24.7.2020

 

Po loňské první zkušenosti jsme se rozhodli zopakovat opékání špekáčků na místním hradě. Vzhledem k jarnímu nouzovému stavu nám to místo května vyšlo až nyní. Času bylo méně, tak i pohonných jednotek. Ať tak či onak, vyšli nám vstříct jak na městském úřadě, tak na hradě a dokonce nám vyšlo i počasí J Takže jsme ještě v pátek po práci zmobilizovali poslední síly a tlačili vozíčky vzhůru do kopce. Kdo si to nikdy nezkusil, nevěřil by jaká to je fuška, přestože jsme využili dřevěnou lávku vybudovanou k tomuto účelu. K táboráku jsme použili betonovou skruž, která je pro tyto účely bezpečná a pro vozíčkáře úplně ideální. Přitom jsme se snažili udržet plamínky nízko, bychom nepodráždili památný strom nad námi. Novinkou oproti loňsku byl otevřený stánek s občerstvením, což jsme s vděkem přijali. K poslechu nám opět zahrála na kytaru Milča a její doprovod. K naší akci se spontánně připojili i někteří okolo sedící. Vše se odvíjelo v poklidné a pohodové atmosféře, kterou si užili jak pacienti, tak i my. Konec byl naplánován na 19.hodinu tak, abychom nenarušili průběh večerního letního kina a aby se naši svěřenci dostali včas do svých postýlek. Těšíme se na viděnou zase příště! Přijít pobejt můžete i vy – sledujte náš facebook: Spinálníček Lužský.

Poděkování patří všem zúčastněným pacientům, pomocným tlačným silám, za zprostředkování paní L. Kašparové, za ochotu paní kastelánce H. Truncové, za občerstvení panu E. Šípovi, za kytaru a zpěv paní M. Lněničkové a spol. – srdečně děkujeme !

 

Váš Spinálníček

7.12. Mikulášský turnaj ve stolním tenise

Děkujeme všem hráčům, divákům, spolupořadatelům, sponzorům, sběračům míčků ...zkrátka všem, kteří se nějakým dílem podíleli na průběhu našeho prvního klání v pingpongu. Předně bychom chtěli poděkovat Hamzově léčebně, která nám poskytla místo pro konání akce = pavilon L, zapůjčila 2 stoly na stolní tenis a zajistila i občerstvení ! Dále velmi děkujeme Jiřímu Suchánkovi, který díky svým vlastním zkušenostem s pingpongem, se ujal odborné stránky věci, poskytnul k zapůjčení síťky, pálky, míčky a věnoval většinu cen do tomboly ! Pravda, že mu zdatně sekundoval Vláďa Novotný, který se stal jeho pravou rukou a bez něhož by nebyla plynulost turnaje zajištěna - též velké díky! Díky i Petru Svatošovi, který navzdory svému nabytému programu přijel, aby sehrál s Jirkou S. exhibiční utkání. Díky za vaše sportovní výkony i fandění a těšíme se již nyní na příště ! Váš Spinálníček

Milí kamarádi, obracíme se tímto na vás všechny, kdo chcete a můžete pomoct kamarádovi v nouzi - v minulých dnech v důsledku prudkých lokálních dešťů byl vytopen dům Lukáše Závodného ve Chvalkovicích na Hané.. Jak někteří víte, žije sám s maminkou, která nyní musí přebývat u kamarádky a on též u kamaráda. Dům pomalu vysychá, okopává se mokrá omítka ze zdí, poničený nábytek... Tak budeme moc rádi za každý finanční dar, který můžete pro Lukáše poukázat prostřednictvím našeho transparentního účtu = 2901376573 / 2010 a připište heslo pro příjemce: "Ogar v nouzi". Díky moc, spěchá to...

Vážení příznivci týmu Spinálníček...Vězte, že letos zase pojedeme Metrostav Handy Cyklo Maraton pořádaný ve dnech 30.7. - 3.8.2019. I letos budeme mít svého patrona. Již jej znáte - Patrik Šimánek. Pokud nás chcete podpořit na našem transparentním účtě, nezapomeňte do zprávy pro příjemce uvést "Maraton". Děkujeme !

Vážení přátelé Spinálníčku, štědří dárci, dnešním dnem počínaje do odvolání oficiálně vyhlašujeme benefiční sbírku na našem účtu určenou pro asistenční služby, případně nový elektrický vozík pro Patrika Šimánka. Jeho příběh následuje...Pokud se rozhodnete přispět, uvádějte do platby heslo "PATRIK" - moc děkujeme !

8.9. 2018 se jel 2.ročník akce KILOMETRY PRO SPINÁLKU a Spinálníček byl při tom. Děkuji tímto všem zúčastněným členům (takže všem :-)), jakož i dalším dobrovolníkům. Hlavní organizace však byla na Hamzově léčebně. Oproti loňskému ročníku byly různě dlouhé trasy. Hlavní program se odehrával na půdě léčebny - podrobněji viz článek https://chrudimsky.denik.cz/zpravy_region/v-hamzove-lecebne-se-jely-kilometry-pro-spinalku-20180918.html. Přikládám fotky z mého kontrolního stanoviště v Bílém Koni. /P.V./

Přátelé a příznivci Katky Richterové - oficiálně ukončujeme sbírku v její prospěch na našem transparentním účtu. Děkujeme všem přispěvatelům - vybralo se takřka 30 tisíc ! Částka bude Katce předána na letošním zážitkovém víkendu 27.-29.9. v Doksech u Máchova jezera.

METROSTAV cyklo handy maraton 2018 dojelV cíli !

      Hoši děkujem !!!